O nas

Fundacja

Jesteśmy Fundacją, która powstała z potrzeby mam poszukujących najlepszych możliwych form rozwoju i edukacji swoich dzieci. Odnowiony stary góralski budynek, w którym kiedyś odbywał się jeden z procesów przeróbki wełny – folusz – stał się symbolem działań łączących przeszłość z przyszłością. Udzielił nam się klimat miejsca, dzięki któremu zaistniała przestrzeń, w której szukamy nowych pomysłów na twórcze wykorzystanie naszych talentów oraz ciekawych rozwiązań edukacyjnych. Podstawą naszej działalności jest budowanie relacji we wspólnym procesie poznawania świata, w szczególności miejsca, z którego jesteśmy i jego tradycji, w poszanowaniu piękna i możliwości otoczenia, w którym się znajdujemy.

Nasza misja

Jesteśmy fundacją, która powstała aby inspirować i wspierać rodziny w szeroko pojętym rozwoju. Tworzymy przestrzeń i udostępniamy miejsce, w którym można wymieniać doświadczenia i działać w oparciu o ważne dla nas wartości, jakimi są: bliskie relacje, kontakt z naturą, sięganie do korzeni i ciekawość w zdobywaniu wiedzy. Zależy nam na zbudowaniu pokolenia, które będzie znało swoją wartość i miejsce w świecie a dzięki wyobraźni i odpowiedzialności było w stanie sprostać wyzwaniom tego świata i wspólnie go budowało.

Nasz zespół

Marta

która chce i potrafi poprowadzić najbardziej kosmiczne warsztaty świata. Ma świetny kontakt z ludźmi, doświadczenie i zupełnie niczym nieograniczoną wyobraźnię.

Marta

która chce i potrafi pozyskiwać finanse, mówić dobrze o Fundacji na zewnątrz, łączyć światy i tym samym rozpowszechniać i sprzedawać projekty Folusza. Która to Marta również chce uczyć dzieci finansów.

Kasia

która kocha ruch, kocha być w lesie, chce i może prowadzić warsztaty związane z edukacją przyrodniczą, polisensoryką, wprowadza w świat przyrody z perspektywy lasu, gór i rzeki.

Beata

która potrafi łączyć ludzi, budować i dbać o relacje, organizować, nadawać kształt i która ma moc sprawczą i umiejętności do tego, aby Folusz się zebrał i istniał.

Rafał

i jego ogromna chęć pomocy i wsparcie.

Lata doświadczeń

i to co wypracowała przez ten czas Kozia Zagroda (publiczność, renoma, rozpoznawalność), klienci.